Pergola Tente Sistemi

Pergola Tente Sistemi

Pergola Tente Sistemi Nedir?

Ev, işyeri, teras, balkon gibi açık ya da kısmen açık yaşam alanlarının kapalı bir hale getirilmesi amacı ile dayanaklı kumaştan yapılan çadır benzeri açılır, kapanır sistemlere pergola tente adı verilmektedir. Bu sistemler, yaz aylarında güneşten korunma, kış aylarında ise soğuk havayı engellemekle birlikte karın ve yağmurun da içeriye girmesini önlemektedir.Ayrıca bu sistemler otomatik olduğundan dolayı herhangi bir kullanım zorluğu bulunmamaktadır. Pergolanın kurulduğu alanda bireyler alanı isterlerse açık isterlerse de kapalı olarak kullanabilmektedir. Fakat pergolanın yapılacağı alan mutlaka önceden görülmeli, alana göre en ideal tasarım ile kurulmalıdır.

Pergola Tente Hangi Alanlara Kurulmaktadır?

Farklı birçok alanda kullanım kolaylığı bulunan çadır sistemleri, günümüzde ev balkonlarından teraslarına, kafelerden piknik alanlarına kadar hemen hemen çoğu yerde, kapalı bir alanın oluşturulması amacıyla kullanılmaktadır. Ev balkonu ya da teras gibi yaşam alanlarına uygun tasarım, kumaş rengi ve deseni seçenekleri ile uygulanabilmektedir. Bu alanların yanı sıra özellikle kafe gibi toplu alanların açık kısımlarında ise pergola tente bu alanların kapalı bir alana dönüştürülmesinde sıklıkla tercih edilmektedir.Ayrıca pergolanın piknik ve mesire yerlerinde ya da açık hava organizasyonlarında da uygulamalarına rastlanılmaktadır. Her türlü alana uygun şekilde ve tasarımda üretilebildiğinden dolayı farklı birçok yerde rahatlıkla kurulabilir.

Pergola Tente Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Uygulanmaktadır?

Açılır kapanır çadır sistemi olarak da bilinen pergola tente kurulacağı alana göre direk desteği ya da çatı şekli uygulaması ile sıklıkla tercih edilmektedir. Ev kullanımlarında genellikle direk olmadan, duvara monte edilerek ya da teraslarda çatı şeklindeki uygulaması tercih edilmekle birlikte kafe gibi yerlerde, dört tarafta da açıklık tercih edilmesinden dolayı direk desteği ile kurulmakta ve alan tamamen kapanmadan çevrenin de görülmesi sağlanmaktadır.Çoğunlukla otomatik olarak üretilen bu sistemler uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilmektedir. Kurulumu oldukça kolaydır ve direk desteği olmayan kurulumlarda tente duvara ya da askılara monte edilmektedir. Bunun yanında ray desteği ile üretilen pergola sistemlerinde ise zemine sadece bu raylar monte edilmekte ve pergolaya ait tentenin bu raylara oturtulması şeklinde bir kurulum gerçekleştirilmektedir.

TOP